top of page
hannah-busing-RvF2R_qMpRk-unsplash (1).jpg

טיפול במשברי חיים

 

טיפול אונליין במשברי חיים - הקלה, הבנה וצמיחה

חיי האדם רצופים באירועים משבריים ומאתגרים - אבל ואובדן, מחלה קשה, משברים בעבודה ובתעסוקה, פרידה זוגית או חזרה כואבת לבית ההורים. אלו הם חלק בלתי נפרד מהמסע האנושי, ובכל זאת הם יוצרים סערה רגשית וחוסר יציבות שלעתים לוקח שנים ארוכות לצאת ממנה.
 

הטיפול הפסיכולוגי במשברי החיים השונים

כמטפל מנוסה בליווי אנשים דרך משברי חיים שונים, אני יודע כי תמיכה מקצועית, מותאמת ונכונה בזמנים קריטיים אלו יכולה לשנות את כיוון התנועה - מהשבר אל ההחלמה והצמיחה. בטיפול, נלך ביחד על ציר הזמן של המשבר שאתם חווים. 

Man Walking in Fields

שיטות טיפול

לבסוף, נכנס לעומק המשבר עצמו ונחקור את מה שצמח בכם ממנו. כמו שרוחות חזקות מחזקות את שורשיו של שתיל צעיר, כך גם משברי החיים הם אלה שבונים ומחסנים אותנו. בטיפול נגלה יחדיו את הכוחות והיכולות החדשות שהתעוררו, ואת הצמיחה הרגשית עמוקה שהמשבר איפשר.

לאורך כל הדרך, אהיה שם בשבילכם ללוות את התהליך המורכב שאתם עוברים. אין צורך להתמודד לבד.
 

הבנת המשבר

לאחר מכן, נצא למסע הבנה של מה שקורה לכם באופן ייחודי בעקבות האירוע. נלמד על התגובות והדפוסים הנפשיים שמתעוררים אצלכם, נזהה את המשאבים והכלים הקיימים להתמודדות וגם נרכוש כלים חדשים מעולמות הפסיכולוגיה והמיינדפולנס. ביחד נגבש דרכי טיפול והתערבות מותאמות אישית.

מה קדם למשבר?​

ראשית, נבין מה היה לפני שהכל החל, מה הגורמים שהובילו למשבר ופריצתו. לאחר מכן, נתמודד עם ההשלכות הנפשיות והסביבתיות של המצב הנוכחי, נבחן מה נפגע ונראה יחד כיצד אפשר להביא הקלה וריפוי.

בשלב הראשון, המטרה המרכזית היא להקל על הסבל והמצוקה שאתם חווים. לא עליכם לשאת בנטל לבד. הטיפול יהיה שותפות בה אני אלווה אתכם ואשמש עד לתהליך שאתם עוברים, כשאנו, ביחד מוצאים את  הדרכים להקל במעט על הכאב והמשבר.  
 

אני כאן בשבילך
לקביעת פגישה השאר פרטיך ואחזור אליך בהקדם

תודה, אחזור אליך בהקדם

Image by Inkredo Designer

שאלות נפוצות

איזה משברי חיים מביאים אנשים לטיפול?

לא תמיד נדרש אירוע דרמטי כדי לחוש צורך בליווי טיפולי מקצועי. כל אדם שונה וכל שינוי בחייו, גם אם נראה שולי, עלול להתפרש כמשבר על ידי האדם החווה אותו. לעתים, גם אירועים משמחים כמו לידת ילד או נישואין יכולים להוביל למצוקה ולצורך בתמיכה נפשית.


עם זאת, ישנם אירועי חיים מרכזיים וקיצוניים יותר שטבעי שגרמו למשבר אישי ומשפחתי עמוק. דוגמאות לאירועים כאלה הם:
 

  • הריון לא מתוכנן או אובדן הריון

  • כניסה או יציאה ממעגל העבודה

  • חזרה משהות ארוכה בחו"ל או הגירה

  • מחלה קשה או אבחון של מחלה כרונית של בן משפחה

  • מוות של אדם קרוב

  • פרידה זוגית או גירושין

  • התבגרות הילדים ו"תופעת הקן הריק"

  • פרישה לגמלאות

  • בניית בית חדש

  • קרע משפחתי או חברתי משמעותי

 

תהליכי שינוי וחוויות משבריות אלו הם חלק בלתי נפרד מחיי האדם. יחד עם זאת, המצוקה והסבל שהם מזמנים, כמו גם ההשלכות הרחבות על התפקוד האישי והמשפחתי, מחייבים לעתים קרובות התערבות וליווי מקצועיים.
 

דרך הקשבה עמוקה והבנת החוויה האישית, יחד נמצא דרכים להקלה על הסבל, להתמודדות טובה יותר עם המצב ולמציאת העוגנים והמנופים לצמיחה והסתגלות מיטביות.
 

לא עליכם להתמודד לבד עם משבר או שינוי גורלי בחיים. אני כאן בשבילכם לסייע לכם לנווט בחוכמה את הדרך הסבוכה שנפתחה לפניכם.

זה קורה לכולם, למה צריך טיפול בשביל זה?

משברי חיים אכן קורים לכולם, כולנו נתקל במכשולים וקשיים במהלך חיינו. טיפול טוב לא יבטל את הקושי, אבל יעזור לנו להתמודד עם האתגר עם הרבה פחות סבל שלנו ושל הסובבים אותנו. לא לרוב בזמן משבר מקורות התמיכה הרגילים שלנו לא מספיקים. טיפול יעזור לנו ללמוד מהר יותר איך להסתגל ואיך לצמוח מתוך המצב הקשה שנכפה עלינו. אני מאמין שלא צריך לעבור את החיים לבד, ואני כאן כדי לצעוד יחד בדרך.

bottom of page