top of page
Starry Night

טיפול נפשי אונליין ובקליניקה

החיים מציבים בפנינו לא מעט אתגרים ומשברים, ולעיתים קרובות אנו מרגישים צורך בעזרה מקצועית כדי להתמודד עם תחושות של בדידות, חוסר שייכות או דיכאון. טיפול נפשי אונליין מספק מענה נוח ונגיש לישראלים בכל מקום בו הם נמצאים, בין אם בארץ או בחו"ל. הטיפול מאפשר לנו לחקור ולהבין את הרגשות והדפוסים האישיים שלנו, ולמצוא את הכוחות הפנימיים שלנו להתמודדות עם הקשיים. בעזרת גישה טיפולית שמתמקדת בהקשבה והתבוננות פנימית, ניתן ליצור מרחב בטוח ומכיל, בו ניתן לעבוד על שינוי דפוסים מחשבתיים ולפתח כלים להתמודדות עם אתגרי החיים.

טיפול נפשי פרטני​ אונליין ובקליניקה

בחיים אנו מתמודדים לעיתים קרובות עם מצבי משבר וכאב. הבקשה לעזרה נפשית עשויה לנבוע מהצורך למצוא דבר מה שאיבדנו או להשיג תחושה שאיננה קיימת עוד. המסע לגילוי עצמי יכול להיות מלווה בתחושות של מצוקה, חוסר משמעות או חרדה. פסיכותרפיה, ובפרט גישה התייחסותית המשלבת אלמנטים בודהיסטיים, יכולה לעזור לנו לגלות את הכוחות הפנימיים שלנו. דרך התבוננות והקשבה לעצמנו נוכל לחשוף רגשות ודפוסים שלא היו גלויים לנו. טיפול זה מאפשר יצירת מרחב בטוח, לא שיפוטי ומלא חמלה אנושית. יחד נעבוד על עיבוד ושינוי דפוסים מחשבתיים, ונתמוך בתהליכי שינוי וצמיחה אישיים תוך איזון רגשות הכאב והסבל.

אני מציע מפגשים אישיים בקליניקה באמסטרדם או דרך הזום.

Trees on a Hillside

טיפול נפשי אונליין

למרות שאיננו יושבים באותו חלל, המפגשים מאפשרים היכרות טובה ועבודה משמעותית. אנו מתכוננים ביחד – מפנים שעה של שקט, יושבים בנוח ומתמקדים במפגש הווירטואלי. לאחר שנים של התנסות, אני רואה שהמסך נשכח במהירות והתוצאות יכולות להיות מרחיקות לכת.

מהי שיטת הטיפול שלי?

בטיפול אני משלב תפיסה התייחסותית, פסיכולוגיה בודהיסטית וגישות התנהגותיות. התמהיל הזה יוצר חיבור אנושי פשוט, אמונה ביכולתו של האדם להשתחרר מסבל, וכלים לעבוד איתם גם בבית. אני משתמש בכלים שונים לפי מה שמתאים לכל מטופל, במטרה להפחית את הקושי, הכאב והתסכול ולהגביר תחושות של סיפוק, שמחה ומשמעות. 

טיפול אישי - ההתחלה

טיפול נפשי מתחיל לרוב מבעיה, מכאב או תקיעות, מהתמודדות עם חרדה, דיכאון או מחשבות טורדניות, אך לא בהכרח. טיפול יכול להתחיל גם מהרצון לצאת לדרך חדשה, מדויקת ושלמה יותר. בין אם הקשיים משפיעים ישירות על התפקוד היומיומי או מתבטאים יותר בסבל פנימי ותסמינים גופניים, מהנקודה הזאת אנחנו יוצאים לדרך - מבינים אותך ואת המשמעות והצרכים בחייך, מנתחים את מה שקרה בעבר ומוצאים דרכים המתאימות לך להוביל לשינוי בהווה ובעתיד. 

אני כאן בשבילך
לקביעת פגישה השאר פרטיך ואחזור אליך בהקדם

תודה, אחזור אליך בהקדם

Image by Inkredo Designer

שאלות נפוצות

מתי עלי לפנות לטיפול פסיכולוגי?

קודם כל חשוב לזכור שטיפול מתאים בזמן הנכון יכול למנוע הרבה סבל ולהפוך את הטיפול קצר ואפקטיבי יותר. שנית, גם עם ההתלבטות האם עכשיו זה הזמן לטיפול, אפשר לפנות לאיש מקצוע ולהתייעץ.
כמה נקודות יכולות להנחות אתכם ולעזור להבין האם זה הזמן לפנות לטיפול:

  • כאשר אתם חשים סבל נפשי מתמשך ותחושת כמו דיכאון, חרדות, מצבי רוח קיצוניים כאלו מפריעים לתפקוד היום-יומי שלכם במשך תקופה ארוכה.

  • לאחר חוויה טראומטית או אירוע לחץ משמעותי בחייכם, שאתם מתקשים להתגבר עליו לבד.

  • אם אתם עוברים שינוי או מעברים משמעותיים בחיים ומתקשים להסתגל לשינוי זה.

  • כאשר יש לכם דפוסי חשיבה או התנהגות מזיקים שאתם מתקשים לשנות לבד. למשל מצבים של התמכרות או התנהגות כפייתית שחוזרת על עצמה.

למה טיפול אונליין?

טיפול נפשי אונליין אפקטיבי ממש כמו טיפול בקליניקה 

טיפול נפשי אונליין הוא חלופה יעילה לטיפול פנים-אל-פנים. מפגשי אונליין יכולים להשתלב בקלות באינטנסיביות של החיים, ומאפשרים מפגש מכל מקום בזמן נוח. מפגש אונליין חוסך זמן רב שכן אין צורך בנסיעות והמתנה, מה שמקל על המטופל ויכול לקצר את משך הטיפול.

מעבר לחיסכון בזמן, טיפול נפשי מקוון מאפשר לבחור מטפל המתאים לצרכים שלכם מכל מקום בארץ ובעולם. חלק מהמטופלים יכולים אף להרגיש נוחות רבה יותר להיפתח לפני אדם חדש דרך המרחב הבטוח במחשב. אך כמו בכל טיפול, גם בטיפול אונליין יש חסרונות וחששות שעולים. נדבר על כולם.

עם זאת, החלק המרכזי והמשמעותי של הטיפול - השיחה והחקירה המשותפת - מתקיימת ללא בעיה גם דרך המסך. במהלך הטיפול, נוכל לבחון מה נוח לנו ומה פחות בצורת המפגש המקוונת. אך לאחר התרגלות קצרה, מדהים לגלות כמה מהר שוכחים שבכלל לא נפגשנו פיזית.

כמה זמן נמשך הטיפול?

משך הטיפול בפסיכותרפיה נקבע על פי אופי הבעיה שעמה המטופל מגיע, בשילוב עם הגישה הטיפולית שנבחרה. בגישות התנהגותיות לבעיות ממוקדות יותר, הטיפול עשוי להימשך 3 חודשים עד שנה, לעיתים יותר. במקרים של תופעות מורכבות יותר, המשפיעות על תחומי חיים נרחבים ופוגעות בתפקוד - התהליך יהיה ארוך וממושך יותר. למעט מקרים מורכבים ביותר, ניתן לצפות להקלה ושיפור כבר בחודשים הראשונים של הטיפול. כמובן כי בטיפול הפסיכודינמי והאנליטי המלווה את האדם בכל רבדיו, הטיפול הוא ללא זמן משוער לסיום.

חשוב לזכור שמשך הטיפול תלוי גם ובעיקר בבחירה של המטופל, וזה חלק ממה שראוי לדון ולשוחח עליו עם המטפל בכל שלב של הטיפול. דיאלוג פתוח ושקוף בנוגע למשך הטיפול המצופה והרצוי הוא חיוני כדי להגיע להטבה.

כמטפל מנוסה, אני משתדל להעריך את משך הטיפול הצפוי עבור כל מטופל באופן אינדיווידואלי, בהתאם לצרכיו ולמצבו הייחודי, ולשתף את המטופל בתהליך קבלת ההחלטות לגבי המשך הטיפול.

bottom of page