top of page
MO1_1536.jpg

נעים להכיר – גיא סימון

 

חבר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, חבר האיגוד הישראלי הרב-תחומי לפסיכותרפיה, עובד סוציאלי קליני (M.A.), מטפל באמצעות אמנויות ופסיכודרמה (M.A.), מורה למדיטציה (MTTC).

מייסד ומנהל מקצועי - ׳אימפולס - מרכז קליני אינטגרטיבי׳, מייסד שותף, חבר ועד מנהל ויו״ר הועדה הקלינית - ׳עמותת לב בטוח׳. דוקטורנט וזוכה מלגת הנשיא לדוקטורנטים מצטיינים, חוקר אנתרופולוגיה של ריפוי, פסיכותרפיה פסיכדלית וטראומה. החוג לאנתרופולוגיה וסוציולוגיה,אוניבריטת בר-אילן.

פסיכותרפיסט, מדריך, מלווה תהליכים ואינטגרציה רוחנית ופסיכדלית דרך כלים מבוססי מיינדפולנס, פסיכואנליזה, פסיכולוגיה פסיכודינאמית, גל שלישי וכל אלו ברוח הבודהיזם.

מתמחה בעבודה עם משברי חיים, התמכרויות, טראומה וטראומה מורכבת, חרדה ודיכאון, זהות מינית ופגיעות התקשרות.

מטפל ביחידים, בזוגות ובמשפחות.

בעברי ניהלתי את המעבדה לחקר טיפול באומנויות באוניברסיטת חיפה, שם עזרתי למטפלים להוציא לאור ולפתח כלים ייחודיים לעבודה עם המטופלים שלהם. המעבדה מתמחה בעבודה מחקרית עם ילדים ובני נוער בסיכון. קטינים אלה סבלו מהתעללות והזנחה, ולפיכך מתמודדים עם טראומות ופגיעות התקשרות עמוקות.

 

לאורך השנים, צברתי אלפי שעות טיפול, הן במחלקות פסיכיאטריות והן באופן פרטי. עבדתי עם מטופלים שהתמודדו עם קשת רחבה של אתגרים, החל מבעיות פסיכולוגיות קשות (פוסט טראומה, טראומה מורכבת, סכיזופרניה, אובדנות, הפרעות אכילה) דרך קשיים אישיותיים והתנהגותיים (הפרעה בי-פולארית, אישיות גבולית, אובססיה כפייתית) וכלה בקשיים נפשיים שמקורם באורח חיים לחוץ, קשיים בזוגיות, חיפוש אחר העצמי או תחושת של תקיעות וסטגנציה בחיים.

דרכי המקצועית

התחלתי את דרכי כמטפל בהתערבויות במצבי קיצון, משברי חיים והתמכרויות. בהמשך, הוכשרתי בחינוך אנתרופוסופי (תואר ראשון), טיפול באמצעות אמנויות (תואר שני) ועבודה סוציאלית קלינית (תואר שני נוסף). לאחר מכן המשכתי ללימודי התמחות בפסיכותרפיה באוריינטציה פסיכואנליטית.

 

במחקר האקדמי שלי התמקדתי בטראומה מורכבת ופגיעות מיניות בתקופת הילדות. שם נחשפתי לכוחן של חוויות טרנסצנדנטיות כמרחב פוטנציאלי למציאת משמעות בחיים. עוד חקרתי את תפקידן של חמלה עצמית וחמלה לאחר כגורמי חוסן, ומשמעותם של כוחות התמרה בהבדלים בין חוויות של בדידות וחוויות של פרישות (solitude). כיום, חוקר פסיכותרפיה פסיכדלית ומנגנוני ריפוי תחת תחום המחקר של ׳אנתרופולוגיה פסיכולוגית ופסיכיאטרית׳.

 

לימדתי והכשרתי סטודנטים וצוותים בהתערבויות וטיפול בטראומה ביפן ובסין. העברתי קבוצות מיינדפולנס בבתי חולים ובמרכזי אשפוז, ויזמתי הקמת מרכזים טיפוליים חדשניים בשכונות מצוקה בישראל.

החזון שלי היום

MO1_1553.jpg

אני משלב בעבודתי גישות ופילוסופיות שונות כדי לחבר את הגוף והנפש בצורה מיטיבה. בין התורות שאני משלב בקליניקה: אנתרופוסופיה, פסיכולוגיה בודהיסטית, פסיכולוגיה מערבית ופילוסופיות מתרבויות מזרחיות. אני רואה כיצד הצלחה משמעותית נבנית כאשר לקליניקה נכנסים הגוף, הנפש והרוח. החיבור בין הידע המערכתי שלי בבריאות הנפש לבין התפיסה ההוליסטית ועבודת הגוף-נפש-רוח, הוא שהופך את העבודה עמי לייחודיות ולמשמעותית.

 

אני מאמין שבכדי לחבר את החלקים ולאחות את הפיצולים עלינו לתרגל את חווית השלם לצד תחושת הריק, לאתר דרכים נוספות לראות את היש והאין, ולפנות אל חמלה כדי שתקל עלינו ועל דרכנו בעולם.

הכשרות נוספות

 • (Mindfulness Teacher Training Course (MTTC

 • (Mindfulness-based self-compassion (MBSC

 • (Mindfulness-based stress reduction (MBSR

 • (​Acceptance and commitment therapy (ACT

 • עבודה טיפולית עם נפגעי/ות התעללות נרקיסיסטית פסיכופתית

 • טיפול בהתמכרויות בגישת 12 הצעדים ועבודת הילד הפנימי.

 • ריטריטים והשתלמויות בתורת הדרך הבודהיסטית בארץ ובעולם.

השכלה

 • Ph.D - מועמד לדוקטורט, חוקר אנתרופולוגיה של ריפוי
  החוג לאנתרופולוגיה וסוציולוגיה, אוניברסיטת בר-אילן

 • M.A - טיפול באמצעות אמנויות - פסיכודרמה
  תואר שני, אוניברסיטת חיפה

 • M.S.W - עבודה סוציאלית – מגמה קלינית
  תואר שני, אוניברסיטת חיפה

 •  B.ed - חינוך אנתרופוסופי - התמחות באומנויות
  תואר ראשון, המכללה האקדמית ע״ש דוד ילין

 • Diploma - פסיכותרפיה באוריינטציה פסיכואנליטית.
  לימודים מתקדמים, אוניברסיטת חיפה

bottom of page